Blog

Bebeğiniz

Yeni ebeveynler bebeklerinin sağlığı için en doğru olanı yapmak isterler. Bebeğinizi hastalıklardan korumak adına bebeğinizin ağzına giren her şeyin temiz olduğundan emin olmak önemlidir. Bebeğinizin sıkça temas halinde olduğu nesnelerin başında ise kuşkusuz biberon ve emzik vardır. Biberon ve emzik temizliği yeni ebeveynler için çoğu zaman bir merak konusudur. Bu yazımızda emzik ve biberon temizliği hakkında merak edilen soruların cevaplarını bulabilirsiniz.
Bebek, Aile, Hassas Ciltler Bloğu İncele

Eviniz

Birçok geleneksel temizlik ürünlerinde aslında sağlığımızı tehlikeye atan kimyasallar bulunur. Bu kimyasallarla ister istemez hep temas halinde oluruz. Yıkanan kıyafetlerimiz derimize direkt temas eder, temizlediğimiz bardaktan su, tabaktan yemek yeriz. Dokunarak veya soluyarak bu tür temizlik ürünlerinin içindeki zararlı kimyasallara sıkça maruz kalmak sağlık sorunlarına sorun açabilir. Öksürük, hapşırma, deri döküntüsü ve baş ağrısı gibi belirtiler gösteriyorsanız, doğal içerikli temizlik ürünlerini tercih etmeniz önerilir. İçinde toksik madde bulundurmayan doğal içerikli temizlik ürünleriyle riskleri en aza indirebilirsiniz. Böylece hem kendinizi ve hem çocuklarınızı ve evcil hayvanlarınızı korumuş olursunuz
Ev, Genel Temizlik, Uzay, Temizlik Nasıl Olmalı? Bloğu İncele

El Yıkama

El yıkamanın önemini çok daha iyi kavradığımız bugünlerde el yıkamaya dair tüm bilgilerin paylaşılmasında fayda var. Çok basit ve pratik şekilde virüslerin yayılmasını durdurmak için el yıkamanın tüm inceliklerini anlatıyoruz. El yıkamak hastalıkların önüne geçmek, mikrop ve virüslerin yayılmasını durdurmak için alınacak birinci tedbirdir. Mikroplar diğer insanlar tarafından veya insanların temas ettiği yüzeylerden yayılabilir.
El temizliği, doğal temizlik, hassas ciltler Bloğu İncele